KONST / Litografier / Färglitografi 13713132
*
nr 1371 3132
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 19:09:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 21:01:14
1
250 kr
11/1 14:46:07
2
150 kr
11/1 14:46:07
1
200 kr (Budbetjänt)
11/1 14:46:30
2
250 kr
11/1 14:46:30
1
250 kr (Budbetjänt)
11/1 14:46:50
2
300 kr
11/1 17:22:29
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Läs om budbetjänten
nr 1371 3132
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/1 21:01:14 | 1 | 250 kr |
| 11/1 14:46:07 | 2 | 150 kr |
| 11/1 14:46:07 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 11/1 14:46:30 | 2 | 250 kr |
| 11/1 14:46:30 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 11/1 14:46:50 | 2 | 300 kr |
| 11/1 17:22:29 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



